Bornova’da Kiraz Festivali heyecanı

Bornova’nın eski köy yerleşimlerinden olan Beşyol Mahallesi’nde geçmişte düzenlenen ve büyük ilgi gören Kiraz festivali, yeniden tüm İzmirlilerle buluşacak. 9 Haziran Pazar günü saat 14.00’te başlayacak Festival’de “En Güzel Kiraz Yarışması”nın ödül töreni de yapılacak.

Halk oyunları gösterisinin yanı sıra Ceyhun Şişmanoğlu, Selda Kesgi Dinç ve Fulya Atıl’ın sahne alacağı konser ziyaretçileri coşturacak. Festival’e özel olarak oluşturulan çocuk oyun alanında pamuk şeker ve patlamış mısır ikramı yapılacak. Yüz boyama ve sosis balon etkinliklerinin de yapılacağı alanda palyaço ve canlı heykel performansları sahnelenecek. Çocuk oyun alanına şişme oyuncaklar da kurulacak.

Beşyol Festival’e hazır

Kiraz Festivali öncesinde Bornova Belediyesi, Beşyol’a gelecek ziyaretçilerin sorun yaşamaması için bütün önlemleri aldı. Köyün hem Manisa hem de Yaka Mahallesi tarafından girişinde otopark alanı oluşturan Bornova Belediyesi, çökmeler nedeniyle 4 yıldır kullanılamayan Manisa yönünden girişi sağlayan 2 kilometrelik yolu asfaltladı. Dere korkuluklarını boyayıp, park düzenlemelerini tamamlayan Bornova Belediyesi yeni muhtarlık binası ve çevre düzenlemesini de yaptı.

Servis de kaldırılacak

Bornova Belediyesi Bornovalıların Beşyol Köyü’ne ulaşımını sağlamak için saat 12.00/13.00/14.00/15.00’te Bornova Cumhuriyet Meydanı, Bornova Metro Otobüs Durakları, Yahudi Mezarlığı (Altındağ) ve Yeşilova Son Durak’tan servis kaldıracak.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir