İstanbul’da bu hafta pek çok sanat etkinliği olacak

AA

İstanbul Devlet Tiyatrosu’nda (İDT) 3-7 Haziran’da Mecidiyeköy Büyük Sahne’de Josef Bieder’in Yıldızının Parladığı An (Aksesuvarcı), Üsküdar Tekel Sahnesi’nde Babamın Kelimeleriyle, Üsküdar Stüdyo Sahne’de Çarpışma oyunları sahnelenecek.

Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) 5-6 Haziran’da “Zorba” bale gösterisi, 6 Haziran’da Anadolu Ateşi Trump Dans Okulu Gösterisi, 8 Haziran’da ise “Anadolu Ateşi Anatolium Marmara Dans Okulu Gösterisi” gerçekleşecek.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda (CRR) 7-8 Haziran’da Barcelona Flamenco Ballet dans gösterisi sergilenecek. Zorlu PSM’de bugün Bernarda, bugün ve yarın Kel Diva ve Cem Yılmaz CMXXIV, 7-9 Haziran’da Balina, 9 Haziran’da Saatleri Ayarlama Enstitüsü oyunu izlenebilecek.

Konserler

AKM’de bugün “Budapeşte Festival Orkestrası, Ivan Fischer ve Francesco Piemontesi”, yarın “Güldiyar Tanrıdağlı ve İstanbul Strings Dizi Müzikleri Konseri”, 5 Haziran’da “Meşk Akşamı”, 6 Haziran’da “Nağmekar”, 8 Haziran’da “Madame Butterfly”, 9 Haziran’da ise “Tekfen Filarmoni Orkestrası ve Edgar Moreau” konseri gerçekleşecek.

CRR’de 5 Haziran’da “Theodosii Spassov-Batuhan Aydın”, 9 Haziran’da “Büyülü Orkestra” ve “İstanbul Oda Orkestrası” konserlerinde, sevilen eserler yorumlanacak.

Zorlu PSM’de 5 Haziran’da “Kerem Görsev Trio” ve “BadBadNotGood”, 7 Haziran’da “Lahza”, 8 Haziran’da “Nükhet Duru” konseri dinleyicilerin beğenisine sunulacak.

Sergiler

İsrail’in Filistin’deki katliamlarına ilişkin hazırlanan somut ve dijital sanat eserleriyle Filistin’in 100 yılı aşkın süren bağımsızlık mücadelesinin kronolojik olarak anlatıldığı “Kubbe: Filistin Zaman Tüneli” sergisi, Üsküdar Mimar Sinan Galerisi’nde ziyaret edilebilecek.

Hattat Abdullah Gün ve talebelerinin, insanın özünde gizli dört unsur olan hava, su, ateş ve toprak temalı çalışmalarının yer aldığı “Anasır-ı Erbaa Hüsn-i Hat Sergisi” İstanbul Tasarım Merkezi’nde ziyarete açıldı.

Çiniler sergisi

Kültürel mirası koruyarak geleceğe aktarmak misyonuyla hayata geçirilen Osmanlı Saray Çinileri projesi kapsamında hazırlanan İznik’ten Dünyaya Kayıp Çiniler sergisi, İstanbul Beylerbeyi Sabancı Olgunlaştırma Enstitüsü’nde beğeniye sunuldu.

Meşher’de açılan, küratörlüğünü Şeyda Çetin ve Ebru Esra Satıcı’nın üstlendiği “Göz Alabildiğine İstanbul: Beş Asırdan Manzaralar” sergisi, İstanbul silüetini sanatseverlerle buluşturuyor.

Macaristan Ulusal Film Enstitüsünün hazırladığı ve Macar sinemasının 120 yılını anlatan “Geniş Açı” sergisi, Macar Kültür Merkezi’nde görülebilecek.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir