Ünlü Yatırımcı Altın ve Bitcoin Hedeflerini Açıkladı: Durmak Yok!

Altın fiyatları bu yıl rekor seviyelere yükseldi. Bir başka tarafta Bitcoin, tüm zamanların en yüksek seviyesine tırmandı. Altın ve Bitcoin fiyatları gerilese de çoğu analiste ve yatırımcıya göre gidecek daha fazla yolları var. Fairlead Strategies’in Kurucusu ve Yönetici Ortağı Katie Stockton, yatırımcıların yılın ikinci yarısında daha dalgalı ve değişken işlemlere hazırlıklı olmaları gerektiğini söylüyor. Ayrıca, izlenecek temel göstergelere işaret ediyor.

Tahminlerin arkasındaki kritik gösterge!

Katie Stockton‘ın tahminlerinin arkasındaki kritik gösterge, hisse senedi piyasalarında, özellikle de Nasdaq 100’de yaygın tükenme işareti. Stockton, “Gözümüzün üzerinde olduğu yukarı yönlü tükenme işaretleri var. Bu, ille de geniş çapta riskleri azaltmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Ancak müşterilerimize bir geri çekilme boyunca riski yönetmek için yukarıdan aşağıya bir bakış açısıyla kısa vadeli piyasa hedge’lerini değerlendirmelerini öneriyoruz.” diyor.

Altın fiyatı tahminleri

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere altın, Mayıs ayında 2.400 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Parlak metal daha sonra irtifa kaybetti. Altın, son iki haftadır 2.375 doların altında işlem görüyor. Stockton, şu değerlendirmesini paylaşıyor:

Eski direncin kırıldığını gördük; izleyenler için bu direnç 2.063 dolar civarındaydı. Ve hemen yukarı yönlü bir takip gördük. Görmek istediğiniz şey de budur. Bir kırılmanın ardından iyi bir yukarı yönlü takip görmek istersiniz.

Aşırı alım bölgesi göz önüne alındığında mevcut geri çekilme doğal. Stockton, “Ve bu sadece altınla sınırlı değil; gümüş ve bakır gibi genel olarak metaller için de geçerli,” diyor. Stockton’ın altın için fiyat hedefi 2.515 dolar. Bu bağlamda Stockton, “Bu mutlaka bir durma noktası değil, ancak bize göre kesinlikle makul bir hedef” diyor.

Bitcoin’in hedefi

Federal Reserve’in faiz oranlarını sabit tuttuğunu açıklamasından ve bu yıl yalnızca bir faiz indirimi sinyali vermesinden bu yana Bitcoin fiyatı yaklaşık %7 düştü. Stockton ayrıca Bitcoin’in Nasdaq 100 ile olan korelasyonuna da dikkat çekiyor. Bunun fiyatlar için yeni bir yöne işaret ettiğini belirtiyor. Stockton’ın Bitcoin hedefi, Haziran başında 70.000 doların üzerindeki rekor seviyelere doğru ilerlemesinin ardından 81.000 dolar civarında.

Ünlü yatırımcı, ayrıca altın ve Bitcoin için kırmızı bayrak seviyeleri de belirliyor. Her iki varlığın da bu seviyelerin altına düşmesi durumunda alacağı önlemlerden bahsediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir